Bezpieczne portfele RFID

rfid portfel

W dzisiejszych czasach, wszechobecnego zagrożenia cyberatakami warto być zabezpieczonym przed możliwą utratą cennych danych. Kradzież informacji i dostępu do naszych kart kredytowych które przechowujemy w portfelu czyli po prostu skimming to niestety powszechne zjawisko. Jak można się przed tym uchronić? Dobrym pomysłem jest kupienie portfela z technologia RFID, która może nas uchronić przed utratą cennych rzeczy. Coraz częściej i odważniej przecież korzystamy z kart kredytowych zamiast z gotówki. Warto więc zadbać o to aby zgromadzone na nich środki były tylko naszą własnością.

Czym jest RFID?

To najprościej  Radio-Frequency Identification  czyli technika przesyłania danych i ich odbioru. Stosowana jest w kartach zbliżeniowych. Cała operacja przesyłania informacji trwa zaledwie kilka milisekund. Tyle czasu wystarczy aby zapłacić zbliżeniowo i…wykraść dane.

Portfele RFID

Na szczęście mamy już możliwość ochrony przed cyberatakiem. Na rynku dostępne są już portfele, które zabezpieczają nasze karty przed działaniem zewnętrznych urządzeń. Dzięki specjalnemu projektowi zapobiegają przed niekontrolowanym „wyciekiem” naszych danych. Wszystko to dzięki zastosowaniu w jego produkcji specjalnego tworzywa blokującego dostęp do kart płatniczych, a w rezultacie uniemożliwiające kradzież danych. Taki portfel wizualnie nie różni się niczym od tradycyjnego dodatku. A świetnie chroni nasze poufne dane zawarte nie tylko na kartach bankomatowych, ale także na elektronicznych biletach czy karnetach. Dzięki temu mamy pewność, że tylko my ich użyjemy.

Jak wybrać portfel RFID?

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę czy taki portfel posiada certyfikaty bezpieczeństwa, które potwierdzają, że faktycznie portfel będzie chronił dane. Niektórzy dostawcy galnterii jak np. Samsonite stworzyło całą kolekcje galanterii z systemem RFID.

Z pewnością technologia RFID to dziś konieczność i udogodnienie dla nas wszystkich. Warto więc z niej skorzystać aby nasze dane były tylko naszą własnością.

One thought on “Bezpieczne portfele RFID”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *